Faruk Molu

Faruk Molu

Yönetim Kurulu Başkanı

1928 yılında Kayseri de doğdu.

1944-1945 yılında Kayseri Lisesinden Mezun oldu.

1949 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Stajından sonra Avukatlık belgesini aldı. Bir süre serbest çalıştı. Daha sonra Almanya da İktisat tahsilini yaptı.

1963-1978 yılları arasında DPT da 4. derece uzman, uzman grup başkanı, şube müdürü, daire başkanı(müsteşar yardımcısı) olarak çeşitli kademelerde hizmet verdi. Son beş yılda aynı zamanda Yüksek Planlama Kurulu üyesi idi.

1978-1980 yılları arasında Devlet Sanayi ve İşçi Yatırım Bankasında Genel Müdürlük ve Yön. Kur. Başkanlığı Yaptı. 1 yıl kadar da TÜBİTAK’ta Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.

1982 yılında Rahmetli Arif MOLU tarafından kurulan Tekstil Fabrikasına Yönetici ve Murahhas üye olarak işe başladı.  O zamandan beri Kayseri de çalışmaktadır. Bu arada Kayserinin gelişmesi ile ilgili Yamula Barajı, Kayseri Serbest Bölgesi gibi bazı önemli projelerin oluşmasında ve yürütülmesinde öncülük yapmıştır. Kuruculuğunu yaptığı Kayseri Sanayi ve İşadamları Derneği Başkanlığı ve Kayseri Serbest Bölgesi Yönetim Kurulu başkan yardımcılığı yapmıştır. Şirketimizin kurucusu ve halen yönetim kurulu başkanıdır. İyi derecede Almanca bilmektedir.